1xbet SK bonus 100%

Prečo nemecký futbal chce amerických hráčov

Je to krutý priamy cit a ten, ktorý pred mesiacom šokoval mňa a ďalších medzinárodných reportérov v zasadacej miestnosti v Leverkusene. Ale ako Schade, predtým výkonný riaditeľ spoločnosti Bayer AG, farmaceutická spoločnosť, ktorá sponzoruje klub, jasne uviedla, že nie je v pohode. “Myslím, že Amerika nie je len fantastická krajina, je to rastúci trh s futbalom. Je to tiež rastúci trh s marketingovými aktivitami pre európske futbalové kluby, ale musíme sa na to pozrieť. ”

” Musíme sa ukázať, “je to jasné vyhlásenie, ktoré je spojené s vínom za minulosť a pragmatizmus pre budúcnosť. Nemecká Bundesliga bola jednou z najvyšších európskych ligových línií siahajúcich do úsvitu európskeho futbalu, ale je to liga, ktorá sa v roku 2015 snažila Bet365 alternatív link zachytiť pozornosť globálneho futbalového trhu. Zdôvodnenie je dvojaké.Na jednej strane dominancia Bayernu Mníchov, víťazov posledných štyroch ligových titulov, zhoršila povesť ligy mimo hraníc z konkurenčného hľadiska. Toto je obzvlášť výrazné v Amerike, kde sa parita považuje za základnú zložku športových aktivít. Bayern beží nad svojimi súpermi je trochu neamerický. Navyše nemenované (ale skôr pýcha) nemecké pocity voči vlastnému futbalu na domácom trhu zase brzdia ich globálny dopad alebo prinajmenšom uľahčujú ich dlhotrvajúce medzinárodné úsilie. Amerika je, tak ako to bolo v histórii z sociálnej a politickej perspektívy, nové hranice. Je to nový svet znovu, ale tentoraz pre krásnu hru.Zo skvelých myšlienok ako “Ligy majstrov sveta Americas” na pôsobivé pokrytie NBC pre Premier League, potenciálne zisky z investovania do fanatiky a lukratívneho Unibet amerického športového trhu, nie je žiadnym tajomstvom.

Bundesliga sa nijako nelíši, liga sa v posledných rokoch rozrástla o svoje úsilie. Niektoré pohyby sa môžu vo vákuu objaviť jemne, ale pri bližšej kontrole sa zdá, že sú súčasťou podstatnejšej stratégie. Bayern Mníchov otvoril pobočky v New Yorku, vytvoril nový kanál YouTube v angličtine a ďalšie kluby dokonca založili svoje vlastné americké subjekty, kanály Twitter a klubové obchody, ktoré sa výrazne líšia od svojich anglických partnerov.To je všetko v snahe súťažiť s Premier League, ligou, ktorá sa predáva na vlastnej koži ako prestížna futbalová súťaž na svete, dokonca aj nahradenie Ligy majstrov Uefa dôležitou, prinajmenšom pre amerických fanúšikov.

“Možno v minulosti sme urobili Unibet niekoľko chýb, pretože Premier League začala pred 10 rokmi s internacionalizáciou. A to bolo veľmi užitočné [pokiaľ ide o EPL tímy], pokiaľ viem. Väčšina tímov hrá v zámorí v zámorí, “povedal Schade.

Obchodné zázemie spoločnosti Schade má tendenciu v týchto rozhovoroch svietiť. Nespúšťa slov a je veľmi priamy. Jeho klub tiež prijíma svoju priamu pozornosť vo svojich stratégiách. Za menej ako jeden mesiac budú Leverkusen, Schalke 04 a Ukrajinský šachtár Donestk na Floride na druhom ročníku floridského pohára.Tam budú mať európske kluby miestnu Fort Lauderdale Strikers, ako aj tímy z Brazílie a Kolumbie. Je navrhnutý ako výcvikový tábor pre Unibet mobil sportfogadás hráčov počas zimnej prestávky v Bundeslige, ale Florida slnko a uvoľnená atmosféra stranou, pre samotné kluby je to marketingový čas.

Veľké množstvo zahraničných televíznych peňazí čerpaných do Premier League čítalo ako červeno-červené pre svojich súťažiacich: Serie A, La Liga a samozrejme aj Bundesligu. Európsky futbal bol vždy touto širokou jedinečnou entitou, v skutočnosti to bol odvolanie s toľkými ligami na showcase fanúšik má širokú paletu, z ktorej si môžete vybrať.Ale tým, že sa predčasne ocitne v zahraničí, a s takouto zameranou stratégiou, sa Premier League postavila na šikovnosť, plne využívajúc americkú náklonnosť k osamotenej športovej lige (NBA, NFL, MLB, NHL).Teraz sa všetci pokúšajú hrať. “” USA sú veľmi dôležitým trhom pre Bundesligu a samozrejme aj pre náš klub Schalke 04 a to je dôvod, prečo sme po zimných tréningových táboroch v mnohých ďalších krajinách vybrali USA za hostiteľa, “povedal Alexander Jobst, šéf marketingu spoločnosti Schalke 04.” Očakávame nádherné tréningové podmienky, dobré podmienky počasia a samozrejme náročný turnaj, ktorý pomôže rozšíriť našu značku aj v USA do budúcnosti. ”

Nemci sú veľmi priamy, ale to nie je len nejaký šumavý prístup, ktorý sa ponorí aj na americký trh; tu sú korene. Nemecko-americké spojenie sa datuje do análov moderného amerického mužského národného tímu na začiatku 90-tych rokov, kedy podobne ako nemecký rodák Thomas Dooley obliekol hviezdy a pruhy pre svetový pohár v roku 1994.Dnes je to spojenie, ktoré preniká všetkými aspektmi amerického futbalu, podľa niektorých dokonca príliš veľa.

Zatiaľ čo sa na tento trh pokúšate, je to zložitá úloha, ktorá je pravdepodobne dôvodom, prečo bol Schade taký očividný, že bude túžiť po úspešnom americkom hráčovi v klube. “Ak poznáte niekoho…” vtipkoval do miestnosti.

Ale čo by to dokonca vyzeralo? Tento mýtický americký útočník, ktorý by zasiahol góly v Nemecku? Ako by ovplyvnil hru na ihrisku a mimo ihriska? Našťastie to nie je ani výhradné teoretické, v skutočnosti je to skutočný príklad, hoci musíme ísť južne od hraníc.

Javier ‘Chicharito’ Hernandez, mexický prokurátor, ktorý sa v posledných rokoch dostal do Manchesteru United a Real Madrid, sa nijako nestretol s Bayerom Leverkusenom.Na ihrisku je Mexičan v skvelej forme, v posledných 14 zápasoch zaznamenal 17 gólov a v novembri sa stal klubovým talismanom, ktorý vyhral cenu Bundesliga Player of the Month. Ale napriek svojmu vykorisťovaniu na ihrisku veľmi bledne v porovnaní s tým, čo urobil pre klub mimo neho. 20% klubových 1,8 m Facebook followersr z Bayer 04 Leverkusen sa nachádza v Mexiku. To je celkovo viac ako 300 000 fanúšikov.Stránka spoločnosti Bayer na Facebooku má taktiež najvyšší percentuálny podiel medzi najlepšími európskymi klubmi po tom, čo začala vyrábať a zdieľať obsah špeciálne prispôsobený pre Mexiko. Šesť týždňov po jeho spustení kanál pre Twitter v španielskom jazyku už získal viac ako 45k sledovateľov.

Účet Twitter je celkom zaujímavý, pretože priamo smeruje k novším fanúšikom z Leverkusenu, vysiela časy pre vysielanie hier v Mexiku a vysvetľujúce tweety o histórii klubu a jeho hráčov. Zatiaľ čo Chicharito sám nenútil marketingový plán na Leverkusen, rozhodne vedel jeho súčasný smer. Je pravdepodobne dôvodom amerického prístupu klubu namiesto úsilia viac zameraného na ázijské prostredie.Buďte si istí, keď Leverkusen pristane na amerických pobrežiach 10. januára, mexická bude najlepšou fakturáciou.

Bundesliga je však najvyššia liga a hlavne praktická. Počas nášho rozhovoru Schade vysvetlil stratégiu Leverkusena pre predaj Son Heung Min, fanúšikom obľúbeného a hviezdneho hráča na Tottenham Hotspur v Premier League v minulom lete v extrémne praktických podmienkach. Americkí hráči môžu byť želaní, ale ligy nemajú v úmysle zmierniť ich kvalitu namiesto marketingovej podpory.

Amerika dlho ponechala svoj vlastný Lionel Messi alebo Cristiano Ronaldo, ten transcendentný hráč, ktorý do športu prináša príležitostné športy prostredníctvom kombinácie predajnosti, charizmy a brilantnosti na ihrisku. Napriek tomu by aj hráč toho kalibru pravdepodobne nebol potrebný vzhľadom na úspech Chicharita.Landon Donovan bol životaschopným kandidátom, no s Európou, aspoň z dlhodobého hľadiska, nemal nič spoločné. Clint Dempsey mal na druhej strane relatívne úspešnú kariéru v zahraničí, ale futbalová klímka nie je celkom správna a veľa úspechov v jeho hlavnom športe nezostalo bez povšimnutia. Potom je samozrejme aj Freddy Adu, ktorý po všetkých tých rokoch mohol byť stále najlepšou príležitosťou, ale jeho vývoj bol úplne zmiernený, pretože bol príliš skoro nútený do profesionálneho života. Zo súčasnej plodiny Američanov, ktorí v súčasnosti prechádzajú svojim obchodom v Nemecku, Fabianom Johnsonom, Johnom Anthonym Brooksom a Juliánom Greenom, existuje pocit, že sú príliš “nemeckí”, aby skutočne zachytili srdcia fanúšikovskej základne doma.

Bundesliga predstavuje aj najlepšiu cestu k úspechu amerických hráčov v zahraničí.Americkí hráči majú tendenciu chýbať technickú schopnosť v Španielsku, alebo taktickú schopnosť robiť to v Európe. Nehovoriac o tom, že rôzne kultúry vyžadujú asimiláciu na ihrisku a mimo neho. V Anglicku nie sú takí žiaduce, pretože neexistuje žiadna prirodzená potreba sústrediť sa na americký trh. Ale v Nemecku sa mnohé z faktorov vyrovnávajú tak na ihrisku, ako aj mimo ihriska, preto sme videli toľko Američanov, že sa v priebehu rokov darí. Ale je tu určite záujem a teraz, že nemecké kluby videli vplyv hráč môže mať na americkom trhu jemné ladenie na akékoľvek iné príležitosti.Jeden zamestnanec mi povedal, že Chicharito môže byť dôležitým hráčom v histórii klubu z hľadiska celosvetového vplyvu, je to klub, ktorý mal za posledných 15 rokov rád Michael Ballack a Ze Roberto. ”

” Môžete snívať o takomto prenose, ale nemôžete to očakávať, “povedal Schade nedávno v rozhovore pre Rheinische Post. V tom istom rozhovore označil mexika za “životné poistenie”. Väčšina športových médií sa uvádzala v nominálnej hodnote a aj keď som si istý, že komentáre od Schadeho boli trochu odrazom nedávnych ziskov, ktoré Chicharito získal, jeho komentár môže byť o niečo doslovnejší ako vnímaný.

Prečo nemecký futbal chce amerických hráčov
Hodnotiť tento príspevok