1xbet SK bonus 100%

3 nenahraditeľné a bezplatné nástroje pre tipujúcich na MLB

Baseball je zrejme najviac analyzovaný šport na trhu, aspoň pokiaľ ide o zber údajov. V stávkach je teda ťažké vyhrať, ak nemáte k dispozícii nástroje na ich podrobnú analýzu. Aké tri najlepšie bezplatné nástroje vám pri stávkovani na baseball zaistí výhodu? Preskúmali sme to a prinášame vám výsledky.

Analýzy ligy MLB môžu byť mätúce. Jedna vec je vedieť, že WAR je lepšie ako staršie štatistické údaje, ale niečo iné je vedieť, ako sa hodnoty WAR získavajú a ako ich pri stávkovani na MLB využiť.

Prinášame vám tri najlepšie nástroje, ktoré vám pomôžu získať výhodu pri stávkovanie na baseball.

Číslo 1 – Fangraphs

Fangraphs.com je ďalším krokom vo vývoji aktivít baseballových priaznivcov. Je pokračovaním cesty, ktorú začali Bill James a Sabre a pokračovali v nej Tom Tango a spoluautori publikácie The Book.

Tieto webové stránky vydávaly tucty článkov denne, pričom všetky boli písané analytickým spôsobom. Nájdete tu najaktuálnejšie informácie a autori pred očami čitateľov zostavujú nové štatistiky a stratégie.

Web Fangraphs je pre stávkarov užitočný z dvoch dôvodov. Po prvé slúži ako výborná databáza. Sezónu každého hráča možno mnohými spôsobmi deliť, pričom delenie je možné snáď podľa všetkých predstaviteľných prvkov hry.

Zaujíma vás, ako sa určitému hráči darí proti levorukým nahadzovačom? V denných zápasoch? Za minulý týždeň, mesiac, sezónu alebo v celej kariére? Takéto informácie sú tu ľahko dostupné a prehľadne usporiadané. Keď sa nad údajmi dostatočne zamyslíte, budete mať dobrú predstavu o tom, aké výsledky môžete v určitom zápase očakávať. To je však len začiatok.

Dôležitejším prínosom Fangraphs je hlboké porozumenie. Porozumieť vývoji baseballovej štatistiky je podobné ako naučiť sa jazyk. Čím viac čítate, tým lepšie ho ovládate.

Pokiaľ tento web budete čítať raz denne celý mesiac, začnete mať určitú predstavu, čo všetko obsahuje. Keď ho budete denne čítať aj ďalej, porozumiete baseballu spôsobom, akým mu nerozumie ani hráči. Tí totiž vedia hrať, ale nechápu, aké faktory vedú k víťazstvu. A pretože pri stávkovani tieto faktory poznať potrebujete, je pre vás Fangraphs neoceniteľný.

Číslo 2 – BaseballSavant

Kým Fangraphs vám pomôže sa zdokonaľovať, nie je všemocný. Web Fangraphs najmä neobsahuje údaje StatCast, čo znamená, že ak chcete využiť nový revolučný spôsob analyzovania baseballa, musíte sa obrátiť inam. A v tej chvíli vám pomôže BaseballSavant.mlb.com.

Podľa webu MLB.com je “StatCast modernou technológiou sledovania schopnou zhromaždiť a zobraziť údaje o skôr nemerateľných aspektoch hry. StatCast zhromažďuje údaje pomocou niekoľkých kamier s vysokým rozlíšením a radarovým zariadením. Toto vybavenie má nainštalované na všetkých 30 štadiónoch ligy MLB. ”

Laicky riešené nám StatCast dokáže povedať, ako silno bola odpálená loptička a v akých uhloch, ako rýchlo hráči beží, ako presne si volí trasy a celý rad ďalších informácií, ktoré sú neuveriteľne užitočné, ak chcete zistiť, ako efektívne určitý hráč hrá. Jedna vec je vedieť, že Mike Trout v roku 2016 získal 29 home runov, ale niečo úplne iné je vedieť, ako často odpálil loptičku spôsobom, po ktorom mohol home run nasledovať. Rozdiel spočíva v tom, že pomocou druhej uvedené informácie lepšie nájdete stávky, ktoré pre vás predstavujú hodnotu.

Rozsah podrobností, ktoré web Savant ponúka, je zvlášť dôležitý v prípade, že viete, ktorí nadhadzovači nastúpia v určitom zápase ako prví. Nájdete si hráča a okamžite zistíte napríklad také údaje, ako je priemerná rýchlosť odpálenej loptičky, rozdelenie podľa zón, uhol odpalu, rozdelenie podľa nadhodu a mnoho ďalších.

Porovnaním úspechov nadhadzovača s neúspechmi protihráčovho pálkara získate lepšiu predstavu o tom, ako sa daným hráčom môže v určitom zápase dariť. Sú to neuveriteľne cenné informácie, sú voľne k dispozícii a hoci skúsení stávkari je už používajú, príležitostní nie. A u stávok s takým objemom, aký majú tie vypisované spoločností Pinnacle, je práve získanie výhody pred príležitostnými stávkari veľmi dôležité.

Číslo 3 – Brooksbaseball
Ak sa inšpirujeme príkladom využitia údajov StatCast v kapitole o webe BaseballSavant a ešte ho rozšírime, dostaneme webové stránky Brooksbaseball.net. Tie možno označiť za internetovú bibliu nadhazování. O nadhadzovačoch tam nájdete skrátka všetko. Web pomocou údajov PITCHFX vykresľuje neuveriteľne presný obraz o tom, ako si určitý nadhadzovač počínal vo všetkých jednotlivých zápasoch svojej kariéry.

Ak kliknete na meno hráča, zobrazí sa jeho všeobecná charakteristika spolu so základným popisom jeho nadhodov, a to s využitím celej rady údajov. Napríklad: “Clayton Kershaw vykonal v rokoch 2007 až 2016 celkom 28 439 nadhodov zaznamenaných v systéme PITCHf/x. Zahŕňa to nadhody v hlavnej sezóne MLB, v posezónnych zápasoch MLB a počas jarnom tréningu. V roku 2016 využíval najčastejšie techniky nadhodu “Fourseam fastball) (156 km/h) a” Slider “(143 km/h). Niekedy použil aj zatočený nadhod ( “Curve”, 119 km/h). Výnimočne hodil aj štýlom “Change” (143 km/h) a pomalým zatočeným nadhodom (75,5 km/h). ”

Všetkých 28 439 Kershawových nadhodov je zaznamenané a zakreslené do grafov vrátane tak užitočných informácií, ako je rýchlosť a pohyb (vodorovný i zvislý), okamih pustenie loptičky atď.

Z tu uvedených zdrojov jasne vyplýva, že je na vás ako stávkari, aby ste si pri stávkovani na basketball udržali náskok. Údaje sú k dispozícii a príležitostní stávkari ich nevyužívajú. Čo znamená, že tí skúsení majú šancu zvíťaziť v hre, o ktorej sa už dlho súdi, že veľa príležitostí neponúka. Prejdite si tieto tri weby a naučte sa ich pri stávkovaníí využívať. Budete radi, že ste to urobili.

3 nenahraditeľné a bezplatné nástroje pre tipujúcich na MLB
4 (80%) 1 vote